سفارش تبلیغ
صبا ویژن
رویت هلال در عربستان - راز هلال رمضان
|| مدیریت || شناسنامه || پست الکترونیــک ||
نویسنده
رویت هلال در عربستان - راز هلال رمضان
Link to Us!

رویت هلال در عربستان - راز هلال رمضان

Hit
مجوع بازدیدها: 90219 بازدید

امروز: 11 بازدید

پیش بینی وضع هوا

سایت مراجع
آرشیو


اطلاعات رویت هلال ماه رمضان 1427
آرشیو نظرات مراجع
اطلاعات رویت هلال ماه شوال 1427
اطلاعات نجومی رویت هلال
رویت هلال در عربستان

In yahoo

یــــاهـو

SearchSubmit mail

 


رویت هلال از نوع سعودی

حسین نقی زاده :: پنج شنبه 85/7/27 ساعت 3:11 عصر

رویت هلال از نوع سعودی

در یک اقدام عجیب عربستان از مردم برای رؤیت هلال ماه شوال در روز شنبه دعوت کرد!!!

عربستان سعودی طی اطلاعیه ای از مردم ان کشور خواست شنبه 27 مهر به استهلال ماه شوال بشتابند و در صورت رؤیت هلال ماه شوال به نزدیک ترین دادگاه مراجعه و شهادت دهند این در حالی است که هلال ماه شوال صبح روز یکشنبه ، تازه وارد محاق خواهد شد و در غروب همین روز در بعضی از نقاط دنیا قابل رویت هست . این هم منبع خبر

حال من نمی دانم این سعودی ها رو چه حسابی از مردمشان دعوت می کنند یک روز زودتر برای رویت هلال اقدام کنند این مسئله از واضحات علم نجوم هست و هر رصدگر مبتی هم می داند که در این موقع امکان رویت ماه نیست .

تا این حرفها مطرح می شود گروهی در کشور ما می گویند « معیار در عربستان رویت هلال نیست ، آنها معیار دیگری دارند » . این حرف نادرست است چون خود آنها در اطلاعیه خودشان مردم را به رویت هلال ماه دعوت می کنند و شما دوستان عزیز مطمئن باشید که اگر گروهی از مردم برای رویت هلال بروند حتما یک عده پیدا خواهند شد که آن را خواهند دید چون در این مواقع توهم به سراغ خیلی ها می آید ؛ نه اینکه دروغ بگویند ! نه ، این یک نوع توهم است که در افق سفیدی می بینند فکر می کنند هلال را دیده اند ؛ همانطور که در اول ماه هم عربستان در حالی اول ماه را اعلام کرد که امکان دیدن ماه وجود نداشت و بعدا هم معلوم شد که در این کشور به این بزرگی فقط چهار نفر ماه را دیده بودند .

اگر عربستان روز یکشنبه را عید اعلام کند با توجه به اینکه احتنال دارد غروب دوشنبه در ایران هلال ماه دیده نشود و عید ما چهار شنبه بشود پس اختلاف عید ایران و عربستان امسال به سه روز می رسد . حتما گروهی هم راه می افتند و بین مردم می گویند که رویت در ایران اشتباه صورت گرفته ؛ ما باید یک روز بعد از عربستان هلال را میدیدیم و امسال این حرفها و اصلا توجه به این حرف نمی کنند که اعلام عید در عربستان با تمام قوانین علمی مخالف است . به نظر می رسد این دسته از افراد معیار شروع و پایان ماهشان سعودی ها هستند نه رویت هلال .


نوشته های دیگران()

عربستان شگفتی آفرید

حسین نقی زاده :: شنبه 85/7/1 ساعت 12:0 صبح

عربستان سعودی روز جمعه ادعای رؤیت هلال ماه رمضان کرد!!! ـ شنبه 01/07/1385

عربستان سعودی در یک اقدام عجیب روز جمعه ادعای رؤیت هلال ماه مبارک رضان کرد این در حالی است که هلال ماه مبارک رمضان روز جمعه ساعت 14:47 بوقت عربستان وارد محاق می شود جالب اینکه این اعلام براساس شهادت شهود موثق اعلام گردیده است
در این اطلاعیه امده است:
رویت هلال ماه مبارک رمضان در روز جمعه بعد از مغرب شرعا ثابت شده است و این براساس شهادت تعدادی از شهود موثق می باشد.

این هم
اصل منبع برای اونهایی که می خوان ببینن


نوشته های دیگران()

عربهای عجول

حسین نقی زاده :: پنج شنبه 85/6/30 ساعت 9:15 عصر

عربستان سعودی مسلمانان را برای رویت هلال ماه در 28 شعبان دعوت کرد. 

با کمال شگفتی ، عربستان سعودی از رصدگران برای رویت هلال ماه رمضان در شامگاه پنج شنیه 21 سپتامبر (30 شهریور) دعوت به عمل آورد. این در حالی است که مقارنه ماه و خورشید در روز جمعه اتفاق می افتد و در آن روز  در شهر مکه ،ماه زودتر از خورشید غروب می کند. بنابراین مطابق تقویم ام القری روز یکشنبه اول ماه مبارک رمضان است و در روز شنبه هلال ماه فقط با ابزار قابل رویت است. جالب آنکه مسولین کشور عربستان مردم را به رویت هلال ماه در دو روز قبل از موعد دعوت می کنند.

در بخشی از اطلاعیه مجلس اعلی عربستان آمده است :

« نظر به اینکه اینکه شروع ماههای رجب و شعبان امسال به واسطه شهود ثابت نشده است و احتمال 29 روزه بودن این دو ماه وجود دارد. لذا مجلس قضای اعلی عربستان سعودی از عموم  مسلمانان در این سرزمین ها برای رویت هلال رمضان در شامگاه پنج شنبه مطابق 28 شعبان1427 یا شامگاه جمعه 29 شعبان 1427 بر طبق تقویم ام القری دعوت به عمل می آورد. پس اگر هلال دیده نشود در شامگاه شنبه اقدام نمایند.‌»

 

شایداز این طریق می خوان میزان شوق و شور خودشون رو برای رسیدن ماه رمضان ثابت کنند و شاید هم می خوان بگن که آخر علم نجوم هستند و میتوانن ماه رو قبل از بیرون اومدنش ببینن ؟!

 

این هم روزنامش برای اونهایی که می خوان منبع اصلی خبر رو ببینن


نوشته های دیگران()

http://www.bachehayeghalam.com/media/sound/rabana.wma